×
#

Bolu Bölgesi'nde Neler Yapılır ?

Doğayla Baş Başa Kalıcaksınız...

Dünyanın 7 harikasından birisi olmasa da, gelip görenler için kalplerde 1.sırayı yer edinen şehirdir burası.

Kuş cıvıltıları,sakinliği,küçük olsa dahi kocaman doğasıyla gönüllerin efendisi olmayı başaran Bolu, gezilecek ve yapılacak binbir çeşit aktiviteyi sizlere sunuyor.

Özellikle yaz-kış,yağmur-çamur demeden ziyaretçilerin odağı olan Bolu, muhteşem doğasıyla sizleri baş başa bırakmaya hazır.

İsterseniz gelin Bolu'da neler yapmanız gerektiğini anlatalım.

Başlangıç olarak tabi ki Gölcük

Bolu'nun vazgeçilmez yerlerinde ilk sıralardadır Gölcük. Her ne kadar hala çoğu insan tarafından '' Bolu'da var mı öyle yerler?'' laflarını işitsek bile seni bilen biliyor rahat ol.

1715_0338_3892-golcuk-bolu-default.jpg


Abant'da hayat başkadır !

Fayton ve kamp ile bildiğiniz ne varsa unutun. Çünkü Abant, fayton ile sizlere müthiş bir gezi yaratmakta, kamp alanları ile sizleri doğa ile iç içe olmanızı sağlamaktadır. Her şeyiyle harika bir dogaya sahip. Göl çevresinde arkadaşlarınızla, ailenizle keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Çevrede bir şeyler yiyeceginiz ve hatta mangal yapabileceginiz yerler mevcut. İsterseniz restaurant tercih edebilirsiniz, isterseniz ormandaki banklarda vakit geçirebilirsiniz. Çevrede ATV ve at binme aktiviteleri de mevcuttur.

Mutlaka Boluya gelen herkesin gelip görmesi gereken yerlerden. Şirin at arabalarının olduğu, temiz havada gezilip, ailece piknik yapilabilabilecek ve güzel bir hafta sonu gecirilebilecek bir yer.

8615_0338_3917-abant-bolu-default.jpgGörünce yurt dışı zannedebilirsiniz. Ama değil. Hasbehas Bolu-Yedigöller

Görünce ''Norveç bura yeme bizi'' diyenler çift haneli rakamlara ulaştı diyebilirim. Fotoğrafçılıkla ilgilenenler bilir. Tabi gülü seven dikenine katlanır. Yedigölleri görmek isteyen o zahmetli yolunu çekmeyi göze alsın. Bizden söylemesi.

8715_0338_3874-yedigoller-bolu-default.jpg


Uludağ'ın gerisinde kalmış olmasına aldanmayın. En az Uludağ kadar gideri var Kartalkaya'nın

Soğuğuyla ünlü Bolu'nun kış sporuyla ünlü yeridir Kartalkaya. Uludağ'a gitmek isteyip gidemezseniz, uzak gelirse Bolu-Kartalkaya size istediklerinizi verebilir. Gidip mangalda sucuk yapmazsanız çok şey kaybedersiniz.

8615_0355_5680-kartalkya.jpg


Her geçen gün yükselen üniversitemiz. Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Birisi sosyal etkinlik mi istedi? Adres belli Aibü. Kısaltmalara çok takılmayın İbü diyende var. Gün geçtikçe daha da yükselen, tercih listelerinde artık üstlere yazdığımız,yazdığınız bir üniversite. Hem sosyal faliyet,hem ulaşımın kolaylığıyla yemede yanında yat denilesi bir üniversite.
Bolu Belediyesi tarafından İzzet Baysal Caddesi Yayalaştırma Projesi kapsamında hayat bulan Belediye Meydanımız.

Eskiden buralar hep tarlaydı derlerdi de inanmazdım. Bu söz resmen Belediye Meydanı için söylenmiş. Ama belediye sağolsun aştı kendini. Akşamları sakinlik isteyenler için bire bir. Sohbeti koyudur buraların.
Kardelen Meydanı

Yayalaştırma yapıldıktan sonra can bulan diğer bir meydanımız Kardelen Meydanı. Bir tarafta valilik diğer tarafta Kardelenin kalbi kafelerimiz,fast foodcular. Yaz akşamlarının tıklım tıklım meydanlarında başı çeker. Caddeye gidiyoruz hadi şurda biraz soluklanalımcıların bir numaralı adresi.

Bolu doğa güzelliklerinin yanı sıra tarihi varlıklara da sahip bir kenttir. Antik dönemlerden kalma eserlerin sergilendiği ~Bolu Müzesi`'ni gezebilir, Asar Kale, Keçi Kalesi kalıntıları, Kiliseli Han, Yukarı Tekke Camisi, Aşağı Tekke Cami Türbesi, Yıldırım Beyazıt Camii gibi tarihi yapıları görebilirsiniz.