×
İşte Bolu'nun en büyük yatırımı

Sarot Termal Vadi her geçen gün büyümeye devam ederken Bolu’nun dünyaya açılan kapısı oldu. Turizm noktasında Bolu’ya değer katan Sarot Termal Vadi özellikle bulunduğu Mudurnu bölgesine yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Sarot Termal Vadi Tatil Köyü Genel Müdürü M. Kemal Bayraktar Bolu Gazetesi’ne konuştu.

Sağlık ve termal turizmine farklı bir bakış ve anlayış getiren , Sarot Termal Vadi Türkiye’de ilkleri içinde barındıran Mudurnu ilçesi Taşkesti beldesi’nde İstanbul’a 200 km Ankara’ya 250 km mesafede bulunuyor. Sarot Termal Vadi Tatil Köyü inanılmaz doğası ve termal sularıyla kusursuz mimarisi ve emsalsiz projeleriyle Türkiye’nin ve dünyanın birçok ülkesinden yüz binlerce üyesine ömür boyu sağlıklı güvenli ve kaliteli bir tatil imkanı sunuyor.

SAROT BU ÖZELLİKLERİYLE BOLU’NUN YÜZ AKI OLDU

Sarot Termal Vadi Tatil Köyü Genel Müdürü M. Kemal Bayraktar dev turizm tesisi ile ilgili şu bilgileri verdi:

Bayraktar, “Projenin mimarları olan başta Şirket sahipleri Yönetim Kurulu Başkanımız Bülent Yılmaz ve ortağı Mehmet Emin Yerdelen olarak bölgede yaptığı projelerle bölgeyi Dünya termal ve sağlık turizmi açısından bir üs yapmayı amaçlamışlardır. Bülent Yılmaz 20 yıllık turizm işletme tecrübesine sahip M.Emin Yerdelen ise inşaat ve maden işletmeciliği tecrübesine sahiptir. Sarot Şirketler Grubu öncülüğünde, hayata geçirilen 400 daireli Sarot Termal Vadi Tatil Köyü, ve 130 odalı Oteli İle tatili sağlık ve eğlenceyle buluşturup turizm de farklı bir çığır açmıştır. Devremülk ve tatil köylerinin bozulan imajını kurtararak sektörde öncü konuma gelmiştir. Sarot Termal Vadi, içerisinde otel konforu ve lüxü çağrıştıran daireleri, sosyal kompleksi ve insanların hizmetine ücretsiz sunulan açık kapalı yüzme havuzları, özel aile havuzları, saunalar, Türk hamamı, buhar odası, fitnes salonları ve diğer özel aktiviteler ile insanların beğenisini kazanarak sektöre faklı bir ivme kazandırmıştır. Konum itibari ile doğanın tam kalbinde yer alan, ormanın içinde yüksek bir rakımda bulunan adeta oksijen deposu doğasıyla Sarot Termal Vadi, içme kürü, banyo kürü ve buhar yöntemi ile 3 aşamalı kullanılan ve çok fazla örneği olmayan adeta gençlik iksiri olan suyu üyelerinin hizmetine sunmaktadır. Tünel geçişleri ile daireleri ve sosyal donatıları birleştirerek farklı bir mimari oluşturarak insanlarımızın hizmetine sunmuştur. Sarot Şirketler Grubu bölge de yüzlerce insana iş istihdamı sağlamış olup,ekonomiye 1,5 milyar dolar maddi katkının yanında hem de manevi katkı sağlamıştır. Sarot Şirketler Grubu , müşteri taleplerini iyi analiz ederek 2.Projesi olan Sarot palace – 3.projesi olan Sarot Country 4.projesi olan Burj al Babas Yatırımlarını Hem Bolu Bölgesine Kazandırmış ve hayata geçirmiş kısa bir zamanda da çok olumlu geri dönüşler elde ederek Türkiye ortalamasında satış rekorları kırmıştır . 2018 yılı sonuna kadar projelerin tamamını bitirmiş , 3.000 daire ve oteller ile yıllık 100.000 kişiyi bölgede ağırlamayı hedeflemektedir” dedi.

HEDEF 2018’DE 3 BİN KONUT

Genel Müdür Bayraktar 2018 yılına kadar 3 bin konut hedeflediklerini ifade ederek “Bolu İlimizde bu projelerin yazılı ve görsel basında duyulması aynı zamanda insanların bu güzellikleri tavsiyeleri doğrultusunda paylaşmaları ve merakını giderme anlamında haftalık yaklaşık 2000’i aşkın insanın projeleri ziyaret etmeleri sonucu bölge Turizmi tanınmaya ve konumunda lider olmaya doğru yol almıştır. Sarot Şirketler Grubu olarak projelerimizin ülke çapında ve özellikle Ortadoğu da beğenilip alınması veya ziyaret edilmesiyle Bölge de başka projelerin ortaya çıkması kaçınılmaz olmuştur. (Bunlardan En önemlisi burj al babas öne çıkan projelerin başında gelmektedir. Sarot Palace , Sarot Country , Burj Al Babas projeleriyle 2018 yılına kadar bölgede toplam 3.000 konuta ulaşmayı hedeflemektedir” şeklinde konuştu.

İŞTE PROJELERİN ÖZELLİKLERİ

İçine girdiğinizde adeta başka bir dünyanın kapılarını açan projelerin özelliklerini anlatan Bayraktar, “Toplam 1.etapta 398 daire ve 10348 adet Devre mülk yapılan tesiste en önemli özelliklerin başında ise termal sulardan %100 faydalanabilmek adına Bloklar ve Sosyal tesislerin birbirine tüneller aracılığı ile sağlanıyor olmasıdır.Projenin diğer bir ilki bünyesinde barındırdığı sosyal tesislerin genişliği,26 adet havuzu,sauna , Sauna,Türk hamamı Buhar Odası Fitness Salonu Aquapark ve Sağlık Merkezi.Kür hizmetleri ve bağışıklık sistemi ile ilgili rahatsızlıklarda hizmet verecek olan hastanenin başlıca konuları kısaca Fizik tedavi,Ozon terapi ve Kolonhidroterapi dir.

Sgk,Bağkur,Emekli Sandığı çalışanları ve emeklileri bu sağlık merkezinden ücretsiz olarak yararlanmaları,bu projeyi emsalsiz kılmaktadır.Sağlık dışında her yaş kategorisindeki misafirlere hizmet vermeyi hedefleyen Sarot Termal Vadi bünyesinde genç yaştaki misafirlere ücretsiz kreş hizmeti,çesitli yaş gruplarına ayrılmış şekilde düzenlenecek olan yüzme kursları gibi aktiviteler,sinema,bowling salonu,bahçe golfü,catering hizmetleri,internet cafe,futbol basketbol sahaları ve tenis kortlarıyla sağlıklı ve eğlenceli bir tatilin kapılarını açmayı hedeflemektedir.

Tesis;bünyesindeki spa merkezinde saunalar,buhar odaları,türk hamamları,termal ve hiper termal havuzları,özel aile havuzları,kar çeşmesi,macera duşları,tuz odası ve yine Türkiye’de bir ilk olan açık özel aile havuzları,vakum havuzlarıyla benzersiz bir dinleti merkezi olma yolunda ilerlemektedir.


Kaynak: bolugazetesi.com.tr