×
Başkandan turizm açıklaması

Doğal güzellikleriyle tatilcileri cezbeden Abant, Gölcük ve Yedigöller, bayramda da tatilcilerin tercih ettiği yer oldu. Tatil öncesinde Abant'ta bulunan iki otel yüzde 100 dolulukla hizmet vermeye başladı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Bolu'da son 4 gün içerisinde sıcaklıkların ani olarak artması, bayram tatili dolayısıyla rahatlamak isteyenlerin biraz daha serin havası olan yerleri tercih etmesinden kaynaklanan bir yoğunluğun yaşandığını belirterek, "İç turizm açısından Bolu özel bir hale geldi. Ramazan Bayramı tatili süresince Abant, Gölcük ve Yedigöller'i yaklaşık 150 bin kişi ziyaret etti." dedi.

Abant ve Gölcük'ün bu yoğunluğu geçmişte kaldıracak durumda olmadığına değinen Yılmaz, Gölcük Tabiat Parkı'na teleferik yapılmasının amacının da bu yoğunlukla ortaya çıktığına dikkati çekti. Yılmaz, "İki taraflı araç yoğunluk nedeniyle Gölcük Tabiat Parkı'nın girişiyle birlikte Seben ve Kıbrıscık ilçesine giden yolda ulaşım durma noktasına gelmişti." dedi.

Bolu'nun doğa harikası birçok mekanının olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, "Abant, Gölcük ve Yedigöller kentin isim yapmış mekanları.


Abant Gölü'nün yedi katı büyüklüğünde olan ve doğa ile iç içe bulunan Seben Göledi'nin de ziyaret edilmesi için gerekli çalışmalara başlandı.

Bu sayede Gölcük üzerindeki yoğunluğun azalmasına katkıda bulunmuş oluruz. Gün içerisinde Seben Göleti'ni ziyaret edenler, akşam saatlerinde yoğunluğun azaldığı Gölcük Tabiat Parkı'nı ziyaret ederek, göl çevresinde dolaşabilirler." diye konuştu.


Kaynak: boluolay.com